November 2011

"Lily awoke in an evening dress and an opera cloak. In her hand were five playing cards."

20. november 2011 at 22:58 | Kelly |  journal
Source Code. Film, který jsem právě zhlédla. Naprosto úžasný zážitek. Víte, možná bych ani nebyla tak ohromená, kdyby tam nebyly poslední tři minuty. Říkala jsem si, jo dobrý, je to fajn, hezký sci-fi, hezký chlap, děj zajímavej, má to nápad, á jé bude typický americký happy-end a pak tam dají ty tři minuty. Prostě wow. Nechci spoilerovat, pokud jste ten film ještě neviděly, každopádně doporučuju. Na IMDB jsem mu dala deset hvězdniček, nemohla jsem si pomoct.

Zítra mě opět čeká jedna z nejnudnějších hodin, které mám - úvod do literatury. Budeme dělat figury a tropy... Úžasná zábava. Už jsem řekla kamarádce, aby mě praštila, kdybych zase měla tendenci (btw, tady jsem si musela opravit 'y', projevuje se vliv angličtiny :D) si dát nějaký literární seminář. Navíc teď máme neskutečně nudného učitele, který mluví strašně monotónně a ještě ani nemá příjemný hlas. Ach jo.

Může už být úterý? Nebo radši ne, protože když se na něco těším, když si říkám, že to bude super, dopadne to blbě a naopak. Krásný příkladem je minulý trénink. Vůbec se mi tam nechtělo, a jak jsem pak byla ráda, že jsem tam šla. Ještě k tomu jsem tam pak zůstala o čtvrt hodiny dýl, i když jsem zrovna měla spěchat, protože jsme měli naplánovanou akci se spolužáky. Prostě nešlo odejít. Cítila jsem se tam strašně fajn, že jsem tam vítaná, že tam patřím. A jsem za to velmi vděčná. Víte, byla jsem prostě zvyklá, že když jsem přišla do tělocvičny, všichni mě hned zvesela pozdravili, chtěli si povídat... Tady sice taky pozdravili, ale u toho to zhruba zůstalo. A teď to vypadá, že se blýská na lepší časy. I don't wanna jinx it. Jen tak na okraj, přes celý loket mám modráka, jak kdyby mě chytla godzilla... :D

V pátek u nás bylo naprosto nádherně, což mi přišlo vhod. Musela jsem jít do knihovny vrátit knížky, děsila jsem se, kolik budu platit za upomínku, ale světe div se, nic jsem neplatila. Navíc jsem si udělala příjemnou projížďku na kolečkových bruslích. Bylo sice chladněji, ale nic, co by nespravila teplá vesta. Mám ráda tohle podzimní počasí, kdy svítí sluníčko, lehce fouká vítr, obklopuje vás čerstvý syrový vzduch, tváře vám zčervenají chladem, ale jste naprosto šťastní. To už jsem se sice dostala úplně jinam, ale tak jsem se cítila. Kolikrát přemýšlím, kdy jsem nebo jsem byla opravdu šťastná. A občas mi přijde, že si nemůžu vybavit žádný moment, kdy bych byla naprosto a bezvýhradně tak šťastná, že by už neexistovalo nic, co bych změnila. Jsem moc náročná, arogantní nebo snad namyšlená, že mi to tak občas připadá?

Stalo se vám někdy, že člověk, který je vám ze začátku sympatický, zdá se, že z vás budou dobří kamarádi, a čím víc se s ním bavíte, tak vám připadá, že jste naprosto rozdílní lidé a že vám ten člověk moc nesedí? No jo, to jsem celá já, komplikovaná a rozpolcená jako vždycky. Asi to fakt bude mít nějakou souvislost s mým znamením... A jak se říká, že Panna si nejlépe rozumí s Pannou, Býkem nebo Kozorohem, tak v mém případě to většinou platí. Tím nechci říct, že si s jiným znamením nerozumím nebo se s ním nebavím, ale řekla bych, že se vzájemně dokážeme lépe pochopit, jsme nějakým způsobem naladěni na stejnou vlnu...

Opět si můžete přečíst něho z mých myšlenkových pochodů, doufám, že to dává smysl alespoň lehce :) A já radši mizím do postele, ještě dospávám víkend :)

xoxo

One Republic - All This Time

13. november 2011 at 22:59 | Kelly |  music
Tuto písničku určitě všichni znáte. Já jsem si ji zamilovala, když jsem s ní viděla jedno Bones video. Musím přiznat, že celkově propadám kouzlu One Republic.Bones: “I’m not normal. I’m extraordinary.”

13. november 2011 at 22:52 | Kelly |  journal
Vidím to tak, že tohle bude celkem dlouhý článek. Tak snad vás moc nezahltím :) Alespoň v hlavě toho mám tolik, co bych chtěla napsat, ale obávám se, že se mi to stejně nepovede. Není nad zmatený úvod, že.

Začnu Bones. I'm loving it! Nové dva díly byly naprosto fantastické, a strašně krátké. Moc se mi líbí Bones, jak si konečně začíná pouštět emoce k tělu. Nový squinter se mi zdá milý, jeho pošťuchování s Hodginsem mě pobavilo. A BB scény... musím opravdu zmiňovat, jak moc jsem z nich nadšená? :D A tolik brilantních hlášek...

K novému Ringeru jsem se ještě nedostala, když jsem začala stahovat přes torrent, tak mě to vyhodilo z internetu, ošklivá univerzitní síť :D TVD jsou plné nečekaných zvratů, to, že Stefana donutí cítit právě Katherine bych nečekala ani v tom nejdivočejším snu. Sice kvůli Damonovi, ale i tak. A moc mě mrzí, co se stalo mezi Caroline a Tylerem. Byli takový krásný pár a zase to museli zkazit :( Ti scénaristi nám musí vzít všechno pěkné.

V týdnu jsem byla v kině na filmu Melancholia s Kirsten Dunst. Začátek poněkud nudnější, ale celkově se mi film líbil, ohodnotila bych ho čtyřmi hvězdičkami z pěti. I když Kirsten Dunst opravdu nemám ráda. Možná to má něco dělat s filmem Spiderman, který opravdu nesnáším... Taky mám od kamarádky film Antichrist, který jsem sice jen letmo proklikala, ale už teď vím, že to bude masakr. Mimochodem, je vidět, že tyto dva filmy mají stejného režiséra.

V poslední době ujíždím na The IT Crowd, je to něco naprosto úžasného. Kdo z vás viděl, ví, o čem mluvím :) A vřele doporučuji. A dnes jsem se podívala na Breakfast at Tiffany's, což byl naprosto dokonalý zážitek. Musím se vrátit k filmům Audrey Hepburn.

Ve škole se toho zatím moc neděje, ale je poznat, že už za chvíli bude končit semestr. A doufám, že si nebudu muset zopakovat mid-term test z jednoho předmětu... Holt když jde člověk raději do toho kina a pak se ještě učí v kavárně... to se někde projevit musí :D

Víkend byl poněkud náročnější, účastnili jsme se/pomáhali na konferenci pořádané naším oborem. Konference to byla opravdu velkého formátu, byli zde hosté z celé Evropy, a dokonce i ze Spojených arabských emirátů. Pravda je, že úroveň přednášek se občas lišila, ale to, co jsem chtěla vidět, bylo úžasné. Také se mi velmi detailně začíná formovat představa toho, jakým směrem bych chtěla mít zaměřené povolání. Řekla bych, že to bude vyžadovat hodně úsilí, ale opravdu se mi ta myšlenka líbí. Taky jsem se spřátelila s několika novými lidmi od nás z oboru, za což jsem ráda:)

Víte, štve mě jedna věc. Nesnáším, když ve vás někteří lidé vzbudí dojem, že se starají, mají zájem, a pak nic. Nebo spíš možná že by i něco, ale nějak se k tomu nedokáží dokopat. Za to bych je pak nakopala já :D Přece když už dám něco najevo, tak pak necouvu. Anebo se nechovám jako že možná, ale jinak. Víte, co chci říct?

Hádám, že jsem nenapsala vše, co jsem chtěla. Ono je celkem obtížné vést čtyři konverzace na facebooku a neztratit nit. Ještě poznámka, něco se děje, začínám mít slabost pro blonďáky... No, k tomu možná raději až přístě :D

xoxo

"It's time to make our move, I'm shaking off the rust"

5. november 2011 at 21:00 | Kelly |  journal
Nový blog, nový článek, nový začátek. Říkám si, jde to vůbec, začít úplně od znovu? Nejspíš ne. A v tomhle případě jsem ráda. Kdybych začínala úplně od nuly, musela bych se nadobro odstřihnout od blogového světa, který znám a který mám ráda. Takhle měním jen adresu :)

Zřejmě čas od času přijde doba, kdy člověk potřebuje změnu. Ať už to je účes, auto nebo šatník. Nevím, co se stalo, ale najednou jsem zatoužila po této změně, prostě jsem musela.

Co se týče názvu blogu, určitě poznáváte parafrázi hlášky "Watch this, I'm about to Brennanize you." z našich milovaných Bones. Říkala jsem si, že je to svým způsobem zajímavá slovní hříčka, i když netuším, jestli vám to bude dávat stejný smysl jako mě. :D Taky je možné, že žádný ani není, prostě se mi to líbí a přiznám se, že jsem si vytvořila asociaci k tomuto slovesu - to brennanize - to amaze, to stun - ohromit. A pak by to mělo být spíš "brennanized me" :D Ok, přestanu plácat nebo se z toho nevymotám :D

Řekla bych, že jsem napsala vše, co by se mohlo týkat úvodního článku, aniž by to znělo pateticky.

Ještě se musím přiznat, designem mě neskutečně inspirovala valleria, doufám, že moc nevadí, že jsem použila tvůj nápad.

xoxo

I heart

5. november 2011 at 20:14 | Kelly
music
the songs I can listen to over and over

movies
some specia pieces

some pictures I could not resist not to share

Fanart

5. november 2011 at 20:08 | Kelly
picuters for articles

icons 100x100

you can use :)

once used as the headers

I read

5. november 2011 at 19:15 | Kelly
Osobní:
http://no-exit.blog.cz
http://little-wonders.blog.cz
http://night-dreamer.blog.cz
http://carrefour.blog.cz
http://bastera.blog.cz


Fan:
http://amy-acker.blog.cz
http://bones-sberatele.blog.cz
http://buffy-angel.blog.cz
http://foreverbuffy.blog.cz
http://buffy-angel-9.blog.cz
http://michele-lea.blog.cz
http://michaela-conlin.blog.cz

the heart

5. november 2011 at 18:56 | Kelly
Kelly•19•Friends• Starbucks•English•Twitter•Sun•Music•Ju-jitsu •Puns•BtVS•AtS•Bones•Glee•Dollhouse•Stargate•Castle•The Vampire Diaries•Supernatural•True Blood•Ringer•New Girl•HIMYM•Gossip Girls•IT Crowd
everything that might come up to my mind

fanart
the artistic me

aka things I cannot live without

news
what is going on here