Veronica:" Well, actually, despite popular opinion you really can't beat the truth out of someone."

14. january 2012 at 23:20 | Kelly
Už můžu říct, že jsem úspěšně přežila svoje první zkouškové období na vysoké škole. A přiznám se, že to ani tak nebolelo. Sice u některých předmětů mohly výsledky být lepší, ale to by se mi muselo chtít. A třeba u takových naprosto neužitečných blábolů v úvodu do literatury se mi fakt nechtělo. Ale na druhou stranu se mi povedla anglická gramatika, z níž v prvním termínu pravidelně uspěje tak třicet procent studentů. Jinými slovy, mám teď měsíc volna a absolutně netuším, co s ním.

Stáhla jsem si spoustu seriálů, na které se chci podívat. Zaujaly mě Game of Thrones, Sherlock, doháním třetí sérii Veronici Mars, Stargate Atlantis, The Tudors... To je asi tak vše. A mimochodem, dohnala jsem Castla. A vážně se mi tento seriál líbí. Víte, prvních pár dílů mi celkem hodně připomínal Bones, ale jsem ráda, že si Caste s Beckett našli svoji vlastní cestu. Taky jsem moc ráda, jak je Beckett komplexní postava. Mám ráda silné ženské postavy, přeci jenom jsem Whedonovec. Na Beckett se mi líbí, že není ta největší slušňačka, zdá se, že občas byla i rebelka, a ne že bych chtěla, aby skončila s někým jiným než s Castlem, ale je fajn, že jí dali pár přítelů nebo kamarádku.

Co se týče pátečních Kostiček, jsem opět unešena. Před týmem squints se ocitá nová výzva - všichni vědí, kdo je vrahem, vrah ví, že oni to ví, ale nemůžou ho dostat. Jak si s tímto poradí? A BB mají nový dům. Scéna, kdy je Bones naprosto nadšená z polorozpadlého domu, který jim Booth našel, je úchvatná, opravdová. A nové TVD? WTF? Boží byla úvodní scéna - úplně spokojený, veselý Damon, naproti tomu naštvaná, frutstrovaná Elena. Nemám ráda Bonnie. Prostě nemám, od začátku. A proč mi vzali Caroline/Tyler? Ale musím uznat, že závěrečná scéna mezi ní a Klausem byla velmi dojemná, že by se rýsoval nový nekonvenční pár? Zatím si ty dva spolu nedokážu představit, neskutečně se těším na nový díl.

Ach jo. O odstavec výš jsem se rozepisovala, na co vše chci koukat, ale dneska mi přestal jít počítač, tak by mě zajímalo, jak to udělám :D Snad se to brzy vyřeší. Přeci jenom můj laptop je můj laptop :) Ach jo podruhé. Jsem doma pár dní a už mě to nebaví. Nudím se tady. Je sobota večer, a já sedím doma. Ne že by to předtím bývalo o moc jiné, ale aspoň jsem měla pár plánů a kámoška se na mě nevykašlala. Jo, musí se učit, to chápu, to ale neznamená, že mě to neštve. A to není jediná věc, co mě štve. Nejsem moc akční sebevědomý typ člověka, který by hned všechno řešil, vzal věci do svých rukou a jednal, spíš čekám, co a jak se vyvrbí. A to mě štve, nechci už čekat, jsem unavená z čekání co kdyby, co když... Jenže když si říkám, že bych něco udělala, ozve se ten trpaslík v mé hlavě a připomene mi všechny mé obavy, strachy, nedostatek sebevědomí, ukazuje mi nejhorší možné konce... A pak zase to co kdyby a pořád dokola. Už mě to nebaví.

Taky máte toho jednoho člověka, kterému byste odpustili naprosto cokoli? Je jedno, co by udělal, ale vy byste ho prostě nedokázali vyškrtnout ze svého života? Já takového člověka mám. Ne že by něco udělal, to ne, jen prostě vím, že ať udělá cokoli, moje city k němu se nezmění. Navíc mám pocit, že kvůli němu se nemůžu hnout z místa, jsem zaseklá. Jenomže abych se mohla pohnout, musela bych přerušit veškeré kontakty a to nedokážu, protože na to ho mám moc ráda. Vím, že tím ubližuju jen sama sobě, ale nedokážu to. A právě proto potřebuju, aby se něco změnilo, třeba když v mém životě bude někdo nový, nějak dokážu pohřbít to, co, i když nechci, cítím.

Jejda, kdy se stihl objevit ten pesimistický tón plný stížností a beznadějí? Damn it. Tak se aspoň zmíním o jedné pozitivní věci, i když nevím, jak pro koho. Celý den u nás šíleně sněžilo, mohlo napadnout víc jak deset čísel sněhu, všude je bílo jako v pohádce. Sníh sice komplikuje dopravu a všechno, ale vážně ráda sedím v teple za oknem s hrnkem horkého čaje a pozoruji krajinu přikrytou bílou peřinou. Je to krásný pohled.

xoxo
 


Comments

1 Jenny Jenny | Web | 15. january 2012 at 16:32 | React

Gratuluji ke zkouškovému :-)
TVD je super, Bones taky, schvaluji i Game of Thrones :-) Castla musím taky začíst sledovat. Veronika je za mnou... aspoň myslím :D
Taky mám v plánu začíst sledovat něco nového, ale raději až v novém semestru, kdy bude víc času :D

2 Adelle Adelle | Web | 15. january 2012 at 16:43 | React

Gratuluju, že jsi první zkouškové přežila bez úhon. Ty další už budou hračka! :)
Shelocka mám v plánu už dlouho, nevím, kdy se na něj ale vrhnu. A o Game Of Thrones jsem slyšela samou chválu.
Z nového dílu TVD jsem pěkně v šoku. Vůbec tak z celé epizody. Pobavil mě Joseph Morgan, když na twitteru psal: 'Anyone got any new shipping ideas after last nights episode?' Tak nějak to totiž vystuhuje mé pocity. Během té scény jsem si ttiž uvědomila, že by to nemuselo být až tak špatné. :) Tyler mi poslední díly leze na nervy, stejně jako Bonnie. Taky se těším na nový díl.
Je mi líto, že se cítíš, jak se cítíš. Není jednoduché takhle někoho od sebe odříznout. Kdybych byla tebou, zkusila bych o tom ještě pouvažovat a vážit tu možnost zesměšnění a udělat ten první krok. Because you never know.
Ze sněhu bych byla nadšena před mesícen. Dnes už ne.

3 Bastera Bastera | Email | Web | 15. january 2012 at 21:57 | React

Gratuluji k prvnímu úspěšnému zkouškovému :) Závidím Ti, že máš vše hotovo a spoustu času na seriály nebo na cokoliv, co bych dala za to mít čas na něco koukat :D Jinak jo Castle a Sherlock mě taky láká i Game of Thrones, ale já bych si ráda přečetla nejdřív tu knihu :) Co to je Whedonovec? :D To mě mrzí, ale já to znám, nechtěla jsem vždycky být, ta která by se musela nutit... A ano mám takovou osobu, jenže já mám aspoň to štěstí, že on to vidí asi stejně. Mrzí mě, že u Tebe to tak není, co jsem pochopila, je tak těžké někoho odříznout a nevázat se na něj, ale chtělo by to, aby si si pořád netrápila... A u nás sníh není tradičně jenom zima a vítr :) A latté zkus je to takový spíš mléko s trochou kafe :)

4 valleria valleria | Web | 16. january 2012 at 0:07 | React

Jsem ráda, že máš úspěšně za sebou zkouškové období. Člověk si stěžuje, když má plno práce, ale když pak žádnou nemá, tak mu to kolikrát i "chybí", že? :D

Na sledování se vždy něco najde :D Pravdou je, že ze začátku Castle byl opravdu dost jako BOnes, i některé případy měly velmi podobné zápletky, ale teď už mají oba seriály své vlastní cesty. Ten polorozpadlý dům je opravdu pobavil :D úžasná scéna. V TVD mi vadí jediné a to, že stav ve kterém jsou teď Damon a Elena je spíš takový vynucený, neboť tam "není" Stefan, radši bych, aby měli jiný důvod ke sblížení :D Bonnie jsem měla na začátku ráda, ale teď už mi taky docela dost vadí, krom toho, že nemám ráda cokoliv s čarodějnictvím.

Doufám, že laptop se brzy vyléčí, není nad vlastní počítač :) Zbytek odstavce jako bys psala o mně.
Já ti ani nevím, řekla bych že pokud se nejedná o mého tátu, jsem asi schopná odpustit cokoliv každému, tedy aspoň tomu doposud bylo, ne že bych všechno zapomněla, ale snažím se to prostě vynechat, právě abych tu osobu neztratila.

Já ráda pozoruji :D ale jinak jsem docela ráda, jak letos sníh moc není. Dneska dokonce u nás svítilo slunce, i když bylo chladno, ptáčci si prozpěvovali, krása :)

5 Lola Lola | Web | 19. january 2012 at 20:34 | React

K úspěšně zvládnutým zkouškám moc gratuluju ;-))
Castla jsem viděla první dvě řady a přišlo mi to dost podobné Kostičkám.. nevím, ale za ty dvě sezóny jsem si Beckettovou zrovna moc neoblíbila, nevím proč, ale bylo to tak.. ale určitě to není špatný seriál, Ricka Castla jsem zbožnovala (Nathan je fakt skvělý herec ;-)), ale Bones mi v tomhle žánru zatím stačí.. uvidíme možná, když budu mít někdy víc času nazbyt, tak se k němu vrátím ;)
Z mých zkušeností.. to co si neuděláš sama, tak se prostě nestane.. nerada bych ti brala iluze, možná jsem jednoduše jenom já smolař a nebo to opravdu takhle nefunguje.. fakt nevím.. ale rozumím ti.. vždycky jsem přemýšlela nad tím, jestli když "to" něco udělám, jestli se něco změní.. jestli tím něco ztratím.. žít v nejistotě je nejhorší.. že o tom vyprávím zrovna já :D sama jsem strašný srab a když už se něco i opravdu rozhodnu udělat nemám odvahu se do toho pořádně opřít.. nechci ti dávat žádné rady, protože na tohle fakt nejsem ten vhodný člověk a ani bohužel nejde zaručit, že to výjde, ale možná to stojí za to, to aspoň zkusit.. ;-)

6 S. S. | Web | 17. march 2012 at 18:14 | React

Zaujal mě titulek:)..
Líbí se ti třetí série Veronicy Mars?:) mě, ano, stejně jako dvě předešlé, jenom mě mrzí ten konec, poslední díl, co si o tom myslíš?:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama