March 2012

CeCe: "I wish there was a word that meant complete satisfaction and complete self loathing."

17. march 2012 at 16:35 | Kelly |  journal
Ani nechci začít počítat, kolik času uběhlo od mého posledního příspěvku. Bohužel k mé příšerné lenosti se tentokrát přidal i nedostatek času. Tento semestr je nějak moc hektický. Minulý semestr se nesl v duchu "co budeme dělat", "kam půjdem", "na co se budem koukat" a tenhle je "co máme dělat do školy", "kterou kapitolu máme přečíst". A moc se mi to nelíbí :D

Zvláště se mi nelíbí fonetika. Mám angličtinu ráda, ale nesnáším, kolik má samohlásek. Proč jim nestačí jedno "e"? Ale moc se mi líbí předmět "Intro into Linguistics". Vyjma části s fonetikou, pochopitelně. Ale v další části jsme dělali morfologii a to mě dost bavilo. Celkově je ten předmět zajímavý, zvlášť pro anglické nadšence, jen do něho máme spoustu úkolů. Ve čtvrtek jsme navíc psali první test. V půl sedmé večer. To je hrozné. V tu dobu už bývám v lehkém offline režimu :D

Opět jsem začala jezdit do svého starého jitsu klubu a nemůžu si to vynachválit. Konečně zase cvičím techniky a ne lehkou atletiku :D. Teď to mám pěkně rozdělené - starý klub = cvičení a lidi, nový klub = lidi :) Taky si budu dělat technický stupeň, doufám, že se mi to povede.

Většina seriálů teď má/měla pauzu, což mi ani moc nevadí. Ale neskutečně se těším na Bones, zvlášť poté, co jsem viděla fotky z Paley Festu. Jsou prostě dokonalí. Nikdo by neměl být takhle dokonalý :) Emily vypadala božsky. Nevím, jestli jí to někdy slušelo tolik jako na paleyfestu.

Glee... Lea, is it possible to love you even more? Její verze "Here's to us" otřásla mým hudebním světem, nemůžu se té písničky nabažit. Celkově byla poslední epizoda před pauzou skvělá. Jen doufám, že to s Quinn nebude moc vážné. Ještě k té písničce: poslouchaly jste originál? Musím se smát, když v Glee mění slova, aby někoho nepobouřila. Na druhou stranu to chápu, tvůrci musí vzít v potaz, pro jakou věkovou kategorii je seriál určen a kdo jsou jeho diváci.

Zvládla jsem se podívat i na pár filmů. Za zmínku stojí nový film Keiry Knightley "A Dangerous Method". I když jsem čekala, že to bude drsnější, protože první půl hodina opravdu byla šílená. A pak nějak nic. Ale Keira byla výborná. Minulý týden jsem se byla podívat na "The Iron Lady". Film mě moc nezaujal, popravdě jsem se u něho hodně nudila, zaujaly mě pouze scény z jejího politického života a nadšená jsem byla jen ve chvíli, kdy se na plátně objevil Tony Head. Ovšem herecký talent se Meryl Streep upřít nedá. Naprosto unešená jsem ale byla snímkem "Warrior" z roku 2011. Každá scéna by si zasloužila Oscara. O luxusním soundtracku se ani nezmiňuju;)

Doufám, že si tenhle týden konečně začnu užívat sluníčka a vytáhnu svůj šedý kabátek. Měla bych si koupit sluneční brýle.

PS: Fotky z paleyfestu mě tak nadchly, že jsem se donutila vykouzlit nový design, pokud se tomu tak dá říkat :)

xoxo

Kelly