June 2012

David Deyl - Počítám

26. june 2012 at 20:57 | Kelly |  music
David Deyl je snad jediným českým interpretem, kterého poslouchám. Jeho písničky jsou pro mě něčím nádherným, zejména tato. A když je k ní konečně i klip, nemůžu jinak než ji sem nedat. Srdcová záležitost.
Daenerys: "I have never been nothing. I am the blood of the dragon. "

26. june 2012 at 20:55 | Kelly |  journal
Ano ano, je to tak, ještě žiju a blog jsem neopustila, ani na něj nezanevřela. Jen mi nezbýval čas psát. V podstatě ani chuť. Blog pro mě vždy představoval jakýsi "deník", únik od reality, která vesměs byla šedivá nebo z větší části nudná, ale posledních pár měsíců je duhová a já se snažím užít si každý její moment. Do I have to say more? ;)

Zkoušky už mám úspěšně za sebou, i když mi chybí zapsané dva předměty, snad to ti učitelé brzy doplní. My taky máme povinnosti a deadliny, tak proč bych měla na zápočet čekat skoro dva měsíce? Jsem zvědavá, co nového přinese zimní semestr. Navíc budeme mít překladatelskou praxi, které se docela obávám. We'll see. Na co se opravdu netěším je zápis předmětů, to zase bude velice efektivně využitý čas u počítače. Never mind. Také budu na jiné koleji, blíž ke škole. Ovšem stále si nejsem jistá, jestli dělám dobře, že jsem si dala tuhle. Jo, je blíž ke škole, menze, ale stejně nevím, současná má úžasně velkou koupelnu, je na ní klid, člověk si jde kdy chce kam chce s kým chce a nikomu nemusí nic hlásit... Prostě nevím. Ale kamarádka / spolužačka by mě asi přetrhla vejpůl, kdybych zase bydlela tak daleko (dvacet minut od ní :D ).

Když tak zhodnotím uplynulý školní rok, musím říct, že byl naprosto úžasný. Miluju vysokoškolský život. Můj tedy není takový, jak se snad každému vybaví, když se toto spojení řekne - večírky, večírky a večírky, ale spíše ta volnost, že si dělám co chci kdy chci. Na toto jsem byla zvyklá i ze střední, takže je pro mě pak problém být delší dobu doma a opět se přizpůsobovat jinému rytmu. Jsem ten typ, který si potřebuje dělat věci po svém. Myslím, že kdyby byla možnost mít vlastní domácnost, vzala bych ji. Značnou část času mi sice schramstla škola, ale i přesto byl úžasný. Zamilovala jsem si kávu, no, spíš její varianty s mlékem, Milka mi přestala stačit jako čokoláda, potkala jsem mimořádné lidi, na které když pomyslím, tak jsem šťastná, že je znám.

Trochu jsem přes školu flákala seriály, ale většinu už jsem dohnala, kromě Once upon a Time a Gossip Girl, ale něco mi říká, že GG snad ani chtít dokoukat nebudu. Chybí mi druhá půlka druhé série Game of Thrones. Můj táta už má dokoukáno, shame on me . Ten seriál je velice povedený, hodně drsný a naturalistický, prostě ideální pro HBO. Jednou věcí, co se mi na něm líbí, je přízvuk postav, zejména Khaleese a rodiny Starků. Přemýšlím, jestli si přečíst i knihy. A začínám mít hodně ráda postavu Tyriona.

Myslím, že jsem napsala zhruba vše, co jsem chtěla, tak se jdu vrátit k Brisingrovi a Game of Thrones. Brzy bych to viděla na grafickou aktuálku, něco už mám připraveného, ale no promises :)

P. S. Doufám, že tenhle článek dává aspoň trochu smysl...

Take care

xoxo