Daenerys: "I have never been nothing. I am the blood of the dragon. "

26. june 2012 at 20:55 | Kelly |  journal
Ano ano, je to tak, ještě žiju a blog jsem neopustila, ani na něj nezanevřela. Jen mi nezbýval čas psát. V podstatě ani chuť. Blog pro mě vždy představoval jakýsi "deník", únik od reality, která vesměs byla šedivá nebo z větší části nudná, ale posledních pár měsíců je duhová a já se snažím užít si každý její moment. Do I have to say more? ;)

Zkoušky už mám úspěšně za sebou, i když mi chybí zapsané dva předměty, snad to ti učitelé brzy doplní. My taky máme povinnosti a deadliny, tak proč bych měla na zápočet čekat skoro dva měsíce? Jsem zvědavá, co nového přinese zimní semestr. Navíc budeme mít překladatelskou praxi, které se docela obávám. We'll see. Na co se opravdu netěším je zápis předmětů, to zase bude velice efektivně využitý čas u počítače. Never mind. Také budu na jiné koleji, blíž ke škole. Ovšem stále si nejsem jistá, jestli dělám dobře, že jsem si dala tuhle. Jo, je blíž ke škole, menze, ale stejně nevím, současná má úžasně velkou koupelnu, je na ní klid, člověk si jde kdy chce kam chce s kým chce a nikomu nemusí nic hlásit... Prostě nevím. Ale kamarádka / spolužačka by mě asi přetrhla vejpůl, kdybych zase bydlela tak daleko (dvacet minut od ní :D ).

Když tak zhodnotím uplynulý školní rok, musím říct, že byl naprosto úžasný. Miluju vysokoškolský život. Můj tedy není takový, jak se snad každému vybaví, když se toto spojení řekne - večírky, večírky a večírky, ale spíše ta volnost, že si dělám co chci kdy chci. Na toto jsem byla zvyklá i ze střední, takže je pro mě pak problém být delší dobu doma a opět se přizpůsobovat jinému rytmu. Jsem ten typ, který si potřebuje dělat věci po svém. Myslím, že kdyby byla možnost mít vlastní domácnost, vzala bych ji. Značnou část času mi sice schramstla škola, ale i přesto byl úžasný. Zamilovala jsem si kávu, no, spíš její varianty s mlékem, Milka mi přestala stačit jako čokoláda, potkala jsem mimořádné lidi, na které když pomyslím, tak jsem šťastná, že je znám.

Trochu jsem přes školu flákala seriály, ale většinu už jsem dohnala, kromě Once upon a Time a Gossip Girl, ale něco mi říká, že GG snad ani chtít dokoukat nebudu. Chybí mi druhá půlka druhé série Game of Thrones. Můj táta už má dokoukáno, shame on me . Ten seriál je velice povedený, hodně drsný a naturalistický, prostě ideální pro HBO. Jednou věcí, co se mi na něm líbí, je přízvuk postav, zejména Khaleese a rodiny Starků. Přemýšlím, jestli si přečíst i knihy. A začínám mít hodně ráda postavu Tyriona.

Myslím, že jsem napsala zhruba vše, co jsem chtěla, tak se jdu vrátit k Brisingrovi a Game of Thrones. Brzy bych to viděla na grafickou aktuálku, něco už mám připraveného, ale no promises :)

P. S. Doufám, že tenhle článek dává aspoň trochu smysl...

Take care

xoxo
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 26. june 2012 at 23:18 | React

Jsem velmi ráda, že jsi šťastná a přeji ti to. :) Chápu, jak to máš s tou volností, samozřejmě se to nedá srovnat, ale když jsem doma sama, co potřebuji, to si udělám, nikdo mi do ničeho nekecá, celkově je mi prostě dobře, ne že bych neměla svoji rodinu ráda, ale přizpůsobování se všem mi nejde. Nabývám dojmu, že jsem jediná, kdo nesleduje Game of Thrones :D
A mnohokrát děkuji za ten odkaz! Popravdě ta poznámka v článku byla myšlena trochu ironicky mířena vůči mé neschopnosti, ale tohle si ještě rozmyslím, určitě by to nebylo na škodu.  :)

2 Patty Patty | Web | 28. june 2012 at 19:30 | React

Ke zkouškám gratuluju, taky už je mám za sebou :) Co se kávy týče jsem na ní závislá a jsem na to pyšná :-D Miluju všechny varianty kávy, kromě černé, tu nepiju :) Knížky Game of Thrones ti můžu jedině doporučit. Mám skoro dočtený druhý díl a jsem nadšená. I když jsou to opravdu svazky i o více jak 1000 stránkách. Ale stojí to za to.

3 Adelle Adelle | Web | 28. june 2012 at 19:49 | React

Jsem za tebe velice šťastná. Doufám, že ti ten duhový svět plný jednorožců vydrží co možná nejdéle. :)
Naprosto tě s tou volností chápu. Taky jsem nejradši, když mi niko neříká co kde kdy jak a proč. A proto se na vysokou těším. Aspoň trochu tedy...
Přijde mi, že všechny koleje v Olomouci jsou velice příjemné, klidné a pohodlné. (Soudě podle referencí všech známých.) Takže si myslím, že se není čeho obávat. :)
Game Of Thrones je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděla. Vždy skvěle natočené, dokonalé scenérie, perfektní hudba a naprosto bezchybný cast. Tyrion freaking Lannister je ta nejlepší postava vůbec. Mám ráda Daenerys, ale jsem větší fanoušek Aryi a Johna Snowa. :)
Knihy si chci přečíst už dlouho, u nás v knihovně jsou ale pořád vypůjčené a na jejich koupi bohužel nemám penížky, takže musím počkat a modlit se, že na narozeniny dostanu čtečku a stáhnu si to ve wordu do toho.
Těším se na grafiku a mimochodem, vítej zpátk na blogu. :) xoxo

4 Lola Lola | Web | 28. june 2012 at 23:05 | React

Ten začátek zní hezky :) Přemýšlím, jak nenapsat nějaké trapné klišé, tak snad bude stačit, ať ti(vám) to výjde :)
Je super, že se ti daří :)
Já už se na výšku těšim. Pryč od našich. Jůů to bude paráda.
Mě GOT asi moc nesedlo, ale možná tomu ještě někdy dám šanci, obzvlášť když to žere moje kámoška, se kterou budu bydlet :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama